به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مراسم چهلمین روز درگذشت ایران درودی روز گذشته، شنبه ۲۰ آذر به صورت خصوصی توسط بنیاد درودی و خانواده این هنرمند برگزار شد.

       این مطلب را هم بخوانید: 

      ◾️ علی‌اکبر صادقی: متاسفم که ایران درودی، راه‌اندازی موزه‌اش را ندید و رفت

تصویری از سنگ مزار ایران درودی/ عکس

بنیاد ایران درودی همزمان با انتشار عکسی از سنگ مزار این هنرمند فقید چنین نوشت:

«گذر چهلمین روز از وداع با بانوی ایران زمین
فقط یک لحظه، آخرین نقطه

تا این مرحله از زندگی دانسته‌ام که می‌باید کوله‌بار غم‌ها و دلتنگی‌ها را بر زمین گذارد و به استقبال آینده رفت حتی اگر این آینده یک روز یا یک ساعت یا فقط یک لحظه باشد.

و بدین‌سان برای ایران درودی عزیزمان، خالق نورها و رنگ‌ها و بلورها آن یک لحظه فرا رسید و اینک چهلمین روز از وداع با بانوی هنر ایران‌زمین سپری شده است. وداع با هنرمند فرهیخته‌ای که آوازه‌ جهانی داشت و وداع با دستان پرمهری که قلم‌مو را بر زمین نهاد و قلبی که با عشق به ایران و ایرانی از تپیدن باز ایستاد و به نور پیوست…

با سپاس فراوان از مشتاقان و علاقه‌مندان به ایران درودی عزیزمان لازم دانستیم به استحضار برسانیم که باتوجه به محدودیت‌های بهداشتی و لزوم برخی رعایت‌ها که حفظ سلامتی شما عزیزان ایجاب می‌کرد، مراسم چهلمین روز به‌صورت خصوصی بر مزار بانوی هنرمند برگزار شد تا در نخستین فرصت مناسب، در فضایی که گردآمدن همه هنردوستان امکان‌پذیر باشد، یاد و خاطره‌ او را گرامی داریم و همچنین از بخشی از آثار و کتاب‌های در دست چاپ و فیلم‌های تهیه شده نیز رونمایی کنیم.

با چند سطری از نوشته‌ این هنرمند پیشگام نقاشی معاصر ایران سخن را به پایان می‌بریم:

«به یاد دارم روزی در کودکی یک نقطه بر روی یک صفحه کاغذ سفید گذاردم، آثارم به دنبال و در ادامه‌ این نقطه هستند تا روزی که آخرین نقطه را بگذارم…
و به خواب هیچ‌کس نبودن فرو روم…!
یک زندگی، چند اثر… در فاصله‌ دو نقطه…!»

ایران درودی، یکی از نقاشان معاصر کشور بود که به دلیل ابتلاء به ویروس کرونا دار فانی را گفت. 

تصویری از سنگ مزار ایران درودی/ عکس

۵۸۲۵۹

پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.