به گزارش خبرآنلاین،‌ از سال ۱۳۸۸ خط ملی وابستگی با هدف پاسخگویی به سوالات افراد در زمینه پیشگیری از وابستگی به مواد و منابع و مراکز مرتبط برای درمان و سایر حمایت‌های روانی و اجتماعی راه‌اندازی شده است.این خط با شماره تلفن ۰۹۶۲۸ فعال بوده و توسط سازمان بهزیستی کشور اداره می‌شود .

امروز رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور ضمن تشریح میزان تماس‌ها با خط ملی اعتیاد طی ۹ ماه سال جاری اعلام کرد: از میان تماس گیرندگان، ۸۳.۲ درصد آنها زن بوده‌اند. 

به گفته فاطمه رضوان مدنی  ۳۵۰ هزار و ۲۶۱ نفر تا پایان آذرماه سال جاری با خط ملی اعتیاد تماس گرفته‌اند و به این ترتیب تا پایان آذر به ۹۵.۷۷ درصد تماس گیرندگان پاسخ داده شده است.  از میان این تماس گیرندگان، ۸۳.۲ درصد زن بوده‌اند و مادران و همسران بیشترین تماس‌گیرندگان زن را تشکیل داده‌اند. 

رضوان مدنی در پاسخ به این سوال که تماس گیرندگان بیشتر درخصوص چه مواردی سوال داشتند، به ایسنا گفت: از بین مواد اعتیادآور، بیشترین سوال به ترتیب اولویت درباره ماده اعتیادآور گل، شیشه و تریاک بوده است. 

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی این را هم گفت که شایع‌ترین سوالات و درخواستها در ماه گذشته به ترتیب مربوط به درخواست دستگیری معتادی که در منزل باعث آزار و اذیت خانواده می‌شود، ادامه درمان معتادانی که به کرونا مبتلا هستند و درخواست راهنمایی برای انتخاب مرکز درمان اعتیاد بوده است. 

۴۷۴۷

پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.