پاسخ ترانه علیدوستی به دو پرسش سخت درباره سریال «شهرزاد» و اتهام آزار به زنان سینماگر

۰۵/۰۳/۱۴۰۱

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ترانه علیدوستی در نشست خبری فیلم «برادران لیلا» با کارگردانی سعید روستایی که روز گذشته (پنجشنبه ۵ خرداد) در جشنواره فیلم کن برگزار شد، در برابر دو پرسش سخت قرار گرفت.

نخستین پرسش، درباره ساخت سریال «شهرزاد» با سرمایه‌گذاری محمد امامی بود که در دادگاه به جرم فساد مالی، محکوم شد و اینک در زندان است. ترانه علیدوستی در این‌باره توضیح داد: «اتفاقی که درباره پروژه سریال «شهرزاد» روی داد، تلنگری برای همه ما بود و تا قبل از آن، ما دقت امروز را در این موارد نداشتیم. من با آقای امامی در پایان فصل یک «شهرزاد» آشنا شدم و از حضور ایشان در پروژه اطلاعی نداشتم. تهیه‌کننده دیگری به جای ایشان با من قرارداد امضا کرده بود.»

او با اشاره به این‌که نمی‌خواهد آن ماجرا توجیه کند، افزود: «شاید وظیفه ما بود که باید می‌دانستیم سرمایه سریال چگونه تامین شده و در آن کار نمی‌کردیم، اما واقعا و صادقا نمی‌دانستیم. از سوی دیگر باید توجه داشته باشید که پولی در یک سریال سرمایه‌گذاری شده و پنج برابر آن برگشته به همان آدم، اما شما چرا از من سوال می‌پرسید؟ چون آن پول دست من نیست. سود آن پول دست من نیست. من دستمزدی گرفتم که در هر پروژه دیگری هم می‌گرفتم و نجمومی هم نبوده است. درنتیجه پول یا سود این سریال، دست کسی است که الان در زندان به سر می‌برد و این را که من چه کمکی می‌توانم به پیشرفت این بحث بکنم، نمی‌دانم.»

دومین پرسش از ترانه علیدوستی درباره هم‌بازی شدن با دو متهم به آزار زنان در فیلم‌های «فروشنده» و «برداران لیلا» بود که او در پاسخ گفت: «در هر دو موردی که این اتهامات مطرح شده، من تلاشم را برای روشنگری کردم. من هنگام بازی در فیلم «فروشنده»، قدرتی بیش از این نداشتم. شاید امروز اوضاع فرق می‌کند، اما آن روز هم تا جایی که می‌توانستم سعی کردم این موضوع را پیگیری کنم و بیشتر از این، به هیچ‌عنوان برشی نداشتم.»

این بازیگر ادامه داد: «درباره فیلم «برادران لیلا» هم، اتفاقات و روایت‌های آزار، بعد از فیلمبرداری ما منتشر شد. الان ترکیب عوامل فیلم هم که در جشنواره کن حضور دارند، مشخص می‌کند موضع ما در این‌باره چیست. بدون این‌که بخواهیم مستقیم به کسی اشاره کنیم، گفتیم که در کنار کسی که اتهام آزار دارد، نمی‌ایستیم و این کار را هم کردیم.»

۵۷۵۷

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Alert: Content is protected !!