اعلام پایان برجام توسط گراهام!

۰۶/۰۳/۱۴۰۱

در همین حال خبرنگار ایرنا از منابع مطلع ایرانی و غیرایرانی درگیر در مذاکرات در این خصوص کسب اطلاع کرد که همگی به اتفاق این خبر را رد و تکذیب کردند.

یک منبع مطلع ایرانی در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: گفت وگوها برای رسیدن به توافق همچنان در جریان هست و هرگونه قضاوت زودهنگام یا خام بوده یا مغرضانه و نشان دهنده امیال درونی برخی از اظهار نظر کنندگان است.

وی افزود: رسیدن به توافق نیازمند اتخاذ رویکرد واقع بینانه و تصمیم سیاسی در واشنگتن است. اما آنچه مسلم است این که مذاکرات همچنان در جریان است و ایراد و انتشار چنین اظهاراتی توسط دشمنان توافق و گفت وگوها، چندان جای تعجب ندارد.

به گزارش ایرنا، لیندسی گراهام از جمله سناتورهای تندروی آمریکایی و از افراد نزدیک به دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکاست که هیچ وقت مخالفت خود با ایران و برنامه هسته ای آن را مخفی نکرده است. او در موارد متعددی اظهار نظرهای شاذ و یا از مواضع خود چرخش‌های ناگهانی داشته است.

موضوع تبدیل یکباره دشمنی او با ترامپ به دوستی نزدیک، همواره سوژه رسانه‌های آمریکایی بوده است.

از طرفی، رسانه سعودی العربیه نیز با دستور کار مشابهی گفت وگوهای هسته‌ای را دنبال می‌کند. ضمن اینکه در گذشته این رسانه سابقه قلب و تحریف واقعیت در مطالب خود را داشته است.

همچنین العربیه این خبر را پس از آن منتشر کرد که وزیر خارجه ایران در اجلاس داووس به تشریح آخرین شرایط و وضعیت مذاکرات پرداخت و اظهارات او مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفت. به نظر می‌رسد چنین شایعه و فضاسازی‌هایی با دستور کاری مشخص و با هدف به حاشیه راندن واقعیت‌ها است.

311311

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Alert: Content is protected !!